8/12

Noc literatury

K
ČESKÁ CENTRA
R
2017
A
MARUŠKA ADAMOVÁ
Na počátku roku jsme byli po dlouhých 11 letech přizváni Českými centry ke spolupráci na dalším ročníku Noci literatury – pro nás velmi speciální události. Její úplně první ročník, který se v Praze konal v roce 2006, totiž patřil k jednomu z našich prvních projektů. Bylo skvělé na vlastní oči (a ze zákulisí) sledovat, kam se tato kulturní akce plná knih a nadšených čtenářů za tu dobu posunula.
[album/Products_Model_Product/23/01.jpg]
[album/Products_Model_Product/23/02a.jpg]
[album/Products_Model_Product/23/02b.jpg]
[album/Products_Model_Product/23/02c.jpg]

Motivem rozevřená kniha

Pro hlavní motiv jsme použili stylizovanou rozevřenou knihu s jednotlivými listy, ze kterých vystupují části jednotlivých písme tvořící název akce. Částečné zakrytí má evokovat postupující fáze měsíce, které jsou tu a tam symbolizovány i ubývajícími a dorůstajícími částmi kruhu. Symboliku noc pak dokresluje jednoduchá barevnost za použití černé a žluté.

[album/Products_Model_Product/23/03.jpg]

Aplikace & rozpracování

Tento motiv se nám podařilo úspěšně použít na různou škálu aplikací, od outdoorových výstupů přes klasické tiskoviny, jako jsou pozvánky, programy atd. Upravili jsme rovněž grafické rozhraní webových stránek či připravili online verze bannerů. Specialitou na závěr byly otevřené pozvánky a programy určené k použití knihovnami po celé České republice.

[album/Products_Model_Product/23/04a.jpg]
[album/Products_Model_Product/23/04b.jpg]